محسن مسلمان نیمکت نشین شد

محسن مسلمان نیمکت نشین شد

هشدار بزرگ برانکو به مهندس پرسپولیس

حرکات زیرپوستی محسن مسلمان در نهایت باعث شد تا او با غضب برانکو مواجه شود و شانس بازگشت به ترکیب اصلی را از دست بدهد.

به گزارش “ورزش سه”، سرمربی کروات سرخپوشان علیرغم اینکه در تلاش است از انتشار حواشی داخلی تیم به بیرون جلوگیری به عمل آورد اما در بحث فنی و تصمیماتی که اتخاذ می‌کند می‌توان کاملا به ذهنیت او پی برد. اتفاقاتی که طی فصل بین محسن مسلمان و برانکو رخ داد در نهایت به نیمکت‌نشینی هافبک بازیساز پرسپولیس منجر شد و او در جدال با سپاهان فرصتی برای حضور به دست نیاورد.

این تصمیم برانکو در روزی اتفاق افتاد که او بابت در اختیار داشتن تمام نفرات تیمش اطمینان داشت و همین عاملی شد تا تصمیمی که مدت‌ها پیش در ذهن داشت را در نهایت عملی کند. محسن مسلمان که حواشی‌اش از دیدار فصل گذشته لیگ قهرمانان و اعتراض به تصمیم تعویضش آغاز شد و در ادامه با رفتارهای خود تداعی‌گر رامین رضاییانی دیگر در تیم شده، اکنون در وهله اول با تنبیه انضباطی سرمربی مواجه شده است.

نکته جالب توجه اینکه برانکو در حاشیه نشست خبری بعد از دیدار مقابل سپاهان در واکنش به سوالی در خصوص نیمکت‌نشینی این بازیکن با صراحت اعلام کرد این ترکیبی است که برای تیمش در نظر گرفته و در دیدارهای آتی نیز به آن وفادار خواهد ماند: نکته مثبت تیم ما این است که کادر بازیکنان ما کامل است. بشار رسن از تیم ملی بازگشت و سربازی نوراللهی نیز تمام شد و بزنم به تخته، همه بازیکنان نیز سالم هستند و همچنین عالیشاه انتهای فصل به ما اضافه می‌شود. کادر بازیکنان بسیار خوبی داریم و خیلی ساده نیست که بازیکنی به ترکیب اصلی ما بازگردد. امروز به بازیکنانی بازی دادم که شرایط بهتری داشتند.

جملاتی که کلید واژه تمام کلمات آن پست و جایگاه محسن مسلمان را نشانه می‌گیرد. برانکو که اکنون با توجه به شرایط متعادل تیمش و حضور تمام پتانسیل، با خیالی راحت‌تر قادر خواهد بود تصمیمات انضباطی و فنی‌اش را اتخاذ کند. مربی‌ای که به پشتوانه تصمیمات درستی که تاکنون گرفته و تصاحب جام در فصل گذشته و تکرار آن در فصل جدید با قاطعیت از دیسیپلین خاص خود صحبت می‌کند و نگرانی بابت جدایی ستاره‌هایش ندارد. خروج مهدی طارمی و رامین رضاییان از جمله تصمیماتی بود که علیرغم مخالفت‌ها و انتقاداتی که نسبت به آن وجود داشت با بی‌تفاوتی برانکو مواجه شد و او نشان داد “تیم بودن پرسپولیس” را به ” ستاره و سازهای عجیب و غریب” ترجیح می‌دهد.

سرمربی کروات سرخپوشان با تکیه بر همین روشی که تاکنون موفقیت آمیز نیز بوده طی هفته‌های اخیر بی‌توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی و البته کوچ احتمالی ستاره‌های تیم، عنوان کرده که هیچ بازیکنی را برای ادامه همکاری با تیم تحت فشار نخواهد گذاشت و اگر بازیکنی ترجیح می‌دهد از جمع آنها جدا شود و جای بهتری را برای ادامه بازی سراغ دارد از آن استقبال می‌کند.

محسن مسلمان یکی از همان ستاره‌هایی است که درخشش او در فصل جدید همراه با صدرنشینی‌اش در جدول پاسورها بوده است؛ بازیکنی که قل مهدی طارمی محسوب می‌شود و روزهای افول و ستاره شدنش را زیر نظر برانکو طی مدتی کمتر از 6 ماه پشت سر گذاشته است. مسلمان که بعد از افول در فولاد خوزستان و در روزهایی که حتی ذوب آهن به عنوان تیمی که با آن قرارداد داشت مجوز بازگشتش را صادر نمی‌کرد و در روزهای پایانی نقل و انتقالات به دنبال جایی برای ادامه بازی بود، همای سعادت روی شانه‌اش نشست. طاهری و تیمش بعد از ناکامی در جذب ستاره‌هایی مثل سیدجلال حسینی و کریم انصاری‌فرد به دنبال نامی بودند تا هواداران را آرام کنند و مسلمان علیرغم دوری از دوران آمادگی و حواشی‌اش که به دنبال خود داشت این خاصیت را دارا بود. مسلمان حتی در اردوی ترکیه نیز نتوانست نظر برانکو را به خودش جلب کند و عدم آمادگی‌اش مساله‌ای بود که برانکو را نسبت به او بی‌توجه کرده بود و حتی این مساله عاملی شد تا او سودای جدایی و تصمیم دیگری را در ذهن داشته باشد. سکونشینی و خروج از لیست و نیمکت نشینی دیگر مسائلی بود که مسلمان برای دستیابی به روزهای کنونی‌اش آن را پشت سر گذاشت. شماره 77 حتی کافی است برخلاف این روزها که رهبری سکوها را برعهده دارد و تشویق یکپارچه استادیوم نام او را برای حضور در زمین صدا می‌زنند بازی با پیکان و اوج استیصلال خود را نیز به خاطر بیاورد که برانکو را متهم به جذب بازیکنی دور از آمادگی مدنظر و در حد پرسپولیس خطاب می‌کردند و فریاد اعتراض سکونشینان به او کاملا گویا و واضح بود.

مسلمان اما با ترک عادت گذشته رفته رفته توانست به هافبکی با استاندارد مدنظر برانکو تبدیل شود. شلاق تمرینات بدنی و قرار گرفتن در تاکتیک مدنظر برانکو از او بازیکنی ساخت که اکنون داعیه حضور در تیم ملی را نیز برای خود دارد اما…با این حال به نظر می‌رسد در صورتی که مسلمان به همان هافبک پرتلاش اولین فصل حضورش در پرسپولیس و در کنار  برانکو تبدیل نشود، راهش از پرسپولیس جدا شود.

 

با این حال به نظر می‌رسد در صورتی که مسلمان به همان هافبک پرتلاش اولین فصل حضورش در پرسپولیس و در کنار  برانکو تبدیل نشود، راهش از پرسپولیس جدا شود. بازگشت بشار رسن، احمد نوراللهی و در اختیار گرفتن دیگر هافبک‌ها این اجازه را به برانکو داده تا مصلحت اندیشی را کنار گذاشته و در وهله اول و در شرایط فعلی دستور به نیمکت‌نشینی مسلمان بدهد تا او با واقعیت کنار بیاید و به دنبال اصلاح رفتار تیمی باشد. باید دید اکنون این مساله و تصمیمی که برانکو در قبال این بازیکن گرفته او را در مسیر مدنظر برانکو قرار خواهد داد یا هواداران با اعتماد به هشتگ #هرچی_برانکو_بگه بار دیگر بی‌توجه به غوغای ستاره محوری موفقیت‌های تیمی را جشن خواهند گرفت.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “محسن مسلمان نیمکت نشین شد”

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.

قالب وردپرس