پیروزی بزرگ ایران در پاراآسیایی: توانستیم!

پیروزی بزرگ ایران در پاراآسیایی: توانستیم!

بازی های پاراآسیایی برای ایران با کسب عنوان سومی در مجموع و جهشی خیره کننده نسبت به دوره قبلی به پایان رسید.

به گزارش “ورزش سه”، از شنبه قبلی تا شنبه هفته جاری؛ ۸ روز پرهیجان و دیدنی در جاکارتا بالاخره با کسب 51 مدال طلا برای ورزشکاران معلول ایرانی به پایان رسید. ورزشکارانی که با نام کاروان خودباوری و امید راهی اندونزی شده بودند و شعار “با توکل و تلاش ما می توانیم” را به اثبات رساندند.

از همان روز اول که شاهین ایزدیار اولین مدال طلا را در رشته شنا کسب کرد و وعده کسب ۶ مدال طلا تا پایان رقابت ها را داد؛ یا رشته های تیمی که روز به روز علاقه مندان به ورزش را پرامیدتر کردند، تا امروز که تیم ملی بسکتبال با ویلچر با سخت کوشی به مدال طلا دست پیدا کرد، شاهد درخشش ورزشکارانی بودند که با وجود برخی کمبودها توانستند در دل مردم جای بگیرند.

 

با وجود حذف مسابقات فوتبال ۷ نفره و ۵ نفره در این دوره، بازهم رشته های تیمی همچون والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر و گلبال با کسب مدال طلا خوش درخشیدند.

 

در رشته های انفرادی هم که کاروان ایران پر بود از ستاره؛ از شاهین ایزدیار بگیر که با کسب ۶ مدال طلا در رشته شنا به تنهایی بیش از ۱۰ درصد مدال های کاروان ایران را به دست آورد تا ساره جوانمردی که به عنوان پرچمدار ۲ مدال طلا کسب کرد و همچنین سیامند رحمان که همیشه علاوه بر کسب مدال طلا در وزنه برداری به رکورد خودش هم حمله کرد و موفق هم بود.

 

در این ۸ روز دائما اخبار کسب افتخارات ورزشکاران ایرانی در بازی های پاراآسیایی را مخابره می کردیم و در نهایت امروز با قهرمانی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کار کاروان ایران در این رقابت ها در سال ۲۰۱۸ در شرایطی به پایان رسید که ۵۱ مدال طلا، ۴۲ نقره، ۴۳ برنز و در مجموع ۱۳۶ مدال جلوی نام ایران در جدول مدال ها ثبت شده است.

این نتیجه جایگاه سومی ایران را برای اولین بار در بازی های پاراآسیایی تثبیت کرد؛ اگرچه ایران با کره جنوبی که فقط ۲ مدال طلا بیشتر کسب کرده و در رده دوم قرار گرفته، فاصله زیادی نداشت.

 

اول از همه بهتر است عملکرد کاروان ایران را با خودش یعنی در دوره قبلی مقایسه کنیم. در سال ۲۰۱۴ مشابه دوره اول این بازی ها در سال ۲۰۱۰ ایران به مقام چهارمی رسید. کاروان ایران در اینچئون ۳۷ طلا، ۵۲ نقره و ۳۱ برنز کسب کرد تا با مجموع ۱۲۰ مدال در رده چهارم قرار بگیرد.

در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ ایران به شکلی شگفت انگیزه در کسب مدال طلا موفق تر عمل کرده و به رکورد ۵۱ مدال طلا در جاکارتا رسیده و در مجموع هم ۱۶ مدال بیش از دوره قبلی ثبت کرده تا با فاصله زیادی بالاتر از ژاپن و در رده سوم قرار بگیرد.

 

چین که مثل همیشه حسابش از سایر کشورها جداست و با ۱۷۲ طلا، ۸۸ نقره و ۵۹ برنز و در مجموع ۳۱۹ مدال در رده نخست ایستاد. بعد از آنها کره جنوبی با ۵۳ طلا، ۴۵ نقره و ۴۷ برنز و مجموع ۱۴۵ مدال در رده دوم قرار گرفت.

نکته جالب اینکه دیروز ایران در شرایطی که لحظه به لحظه به تعداد مدال های طلای خود اضافه می کرد، برای ساعاتی حتی رده دوم را هم فتح کرد؛ اما در نهایت این کره جنوبی بود که مثل دوره قبلی در جایگاه دوم قرار گرفت.

 

عملکرد کاروان ایران در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ فوق العاده بود و امشب در شرایطی ورزشکاران ایرانی در مراسم اختتامیه رژه می روند که سرشان بالاست و توانایی های خود را مثل همیشه به قاره کهن و حتی مردم جهان نشان دادند.

 

مدال‌آوران طلا:

1 – شاهین ایزدیار – شنا –  کلاس S10
2- یونس سیفی‌پور ـ دوومیدانی ـ پرتاب کلاب ـ کلاس
3-رقیه شجاعی ـ تیراندازی ـ تفنگ بادی ایستاده ـ 10 متر SH1S32
4-ساره جوانمردی ـ تیراندازی ـ خفیف 50 متر
5-وحید علی نجیمی ـ دوومیدانی ـ دوی 200 متر
6ـ شاهین ایزدیار ـ شنا 100 متر آزاد ـ کلاس S10
7ـ علیرضا قلعه‌ناصری ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک
8ـ عذرا مهدوی‌کیا ـ دوومیدانی ـ دوی 1500 متر
9ـ امیر جعفری ـ وزنه‌برداری دسته پنجم 69 کیلوگرم
10ـ محمدرضا احمدی ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33
11-مهدی اولاد ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F11
12ـ ساره جوانمردی ـ تپانچه بادی 10 متر P2  ـ کلاس SH1
13-بتول جهانگیری ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33
14-شاهین ایزدیار ـ شنا ـ ماده 200 متر مختلط
15ـ روح‌الله رستمی ـ وزنه‌برداری ـ دسته 72 کیلوگرم
16-فرزاد سپهوند ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک
17ـ حسین خرسند امیری ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک
18ـ مهدی اولاد ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک ـ کلاس F11
19-تیم شطرنج بانوان ـ B2-B3
20-عاطفه نقوی ـ شطرنج ـ B2-B3
21ـ امید کریمی ـ شطرنج ـ B2-B3
22ـ علیرضا مختاری ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F53
23ـ هاشمیه متقیان ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک ـ کلاس F56
24ـ وحید نوری ـ جودو دسته 90 کیلوگرم
25ـ احسان موسوی‌نژاد ـ جودو ـ دسته 111 کیلوگرم
26ـ محمدرضا زندی ـ تیروکمان ـ کلاس W1
27ـ عارف بهاروند ـ دوومیدانی
28ـ شاهین ایزدیار ـ شنا
29ـ شاهین ایزدیار ـ شنا
30-مهناز امینی ـ پرتاب نیزه
31ـ آرزو رحیمی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F32
32ـ امید ظریف ـ دوومیدانی 400 متر ـ کلاس T13
33ـ زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی تیروکمان (تیم میکس ریکرو)
34ـ مهدی علیزاده ـ  پرتاب نیزه ـ کلاس F33-34
35ـ حامد امیری ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F54-55
36ـ تیم ملی والیبال نشسته مردان
37ـ وحید علی نجیمی ـ دوومیدانی 400 متر ـ کلاس T12
38ـ سجاد محمدیان ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F42
39ـ محمد الوان‌پور ـ پرتاب نیزه ـ کلاس F56
40-حمید اسلامی ـ دوومیدانی 1500 متر ـ کلاس T11
41 – الناز دارابیان – پرتاب دیسک کلاس F51، F52 و F53
42 – سامان پاکباز – پرتاب دیسک کلاس F12
43 – پیمان نصیری – دوومیدانی 1500 متر کلاس T20
44 – سیدحامد صلحی پور – وزنه برداری دسته 97 کیلوگرم
45 – تیم شطرنج بانوان – کلاس B3 – B2
46 – تیم گلبال مردان
47 – سیامند رحمان – وزنه برداری دسته 107 کیلوگرم
48 – شاهین ایزدیار – شنا – 100 متر کرال پشت
49 – عشرت کردستانی – پرتاب وزنه
50- حامد امیری – پرتاب نیزه
51- تیم ملی بسکتبال با ویلچر

 

 

مدال‌آوران نقره:

1-جاوید احسانی شکیب – پرتاب دیسک
2- علی الفت‌نیا – دو و میدانی 200 متر
3- زهرا صالحی – پرتاب نیزه
4- هاجر صفرزاده – دوی 200 متر کلاس T22
5- نورمحمد آرخی – ماده پرتاب وزنه کلاس F11
6- سامان پاکباز – کلاس F12 پرتاب وزنه
7- سمیرا ارم – تپانچه 10 متر بادی کلاس Sh1
8- هاشمیه متقیان – پرتاب نیزه کلاس ادغامی F55/56
9- مختاری – پرتاب دیسک کلاس ادغامی F51/52/53
10- صالح فرج‌زاده در پرتاب وزنه کلاس F34
11- زهرا نعمتی در ریکرو
12- فریبا زنده بودی – شطرنج
13- بهزاد عزیزی – پرتاب نیزه
14- جلیل باقری – پرتاب دیسک
15- یوسف یوسفی – وزنه برداری 59 کیلوگرم
16- علی اصغر جوانمردی – پرتاب وزنه
17 – تیم شطرنج مردان
18 – تیم شطرنج بانوان
19 – اسدالله عظیمی – دوومیدانی
20- نادر مرادی – وزنه برداری
21 – هاشم رستگاری – دوی 400 متر کلاسT37
22- تیم ملی والیبال نشسته بانوان
23- جلیل باقری – پرتاب وزنه
24 – هاجر صفرزاده – دوی 400 متر کلاس T12
25 – تیم جودوی نابینایان
26 – شاهین ایزدیار ماده 400 متر آزاد کلاس S10
27 – محمد خالوندی – پرتاب نیزه
28 – فائزه کرمانی – پرتاب نیزه کلاس F33/34
29 – مسعود حیدری – پرتاب دیسک کلاس F12
30- مرضیه صدقی – پرتاب وزنه کلاس F54
31 – فرشته مرادی – پرتاب وزنه ماده F34
32 – هرمز سیدی – پرتاب نیزه کلاس F37/38
33 – داودعلی قاسمی – دوومیدانی – دوی 100 متر – کلاس T13
34 – محمدرضا خیرالله‌زاده – جودو وزن 100 کیلوگرم
35 – تیم تیراندازی – میکس کامپوند
36 – امان‌الله پاپی – پرتاب نیزه
36 – محسن کائیدی – پرتاب نیزه
37 – ملیحه صفایی – شطرنج
38 – فاطمه برقول – شطرنج
39 – تیم شطرنج بانوان – کلاس B1
40- علی اکبر غریب شی – وزنه برداری دسته 107 کیلوگرم
41 – منصور پورمیرزایی – وزنه برداری دسته 107 کیلوگرم
42 – عبدالرضا جوکار – پرتاب نیزه

 

 

مدال‌آوران برنز:

1-علی امیدی – دوومیدانی
2- امید ظریف صنایع- دوومیدانی 200 متر کلاس T13
3- داودعلی قاسمی– دوومیدانی 200 متر کلاس T3
4- احمد اجاقلو – دوومیدانی – 200 متر
5- عذرا مهدوی‌کیا – پرتاب نیزه کلاس F12/13
6- سولماز بازرگان – پرتاب دیسک
7- مسعود حیدری – کلاس F12 پرتاب وزنه
8- حمزه محمدی – وزنه‌برداری
9- مهدی علیزاده – پرتاب وزنه
10- امید ظریف – دوومیدانی
11- آرین لطفی در پرتاب دیسک کلاس F11
12- فاطمه برقول – شطرنج
13- لیلا زارع‌زاده – برنز
14- سیدعرفان حسینی – پرتاب نیزه
15- زهرا برناکی – پرش طول
16- حسن جان‌فشان – تنیس روی میز
17- حامد امیری- پرتاب دیسک
18- میثم بنی طبا – جودو 60 کیلوگرم
19- رضا غلامی- جودو 66 کیلوگرم
20- شطرنج نابینایان گروه B1  آقایان
21 – مجید کاکوش – تیراندازی با کمان
22 – فرهاد کهریزی – دوی 400 متر کلاس T36
23 – هاجر صفرزاده – ماده دوی 100 متر بانوان کلاس T12
28 – شیلا حدادی – پرتاب دیسک کلاس ادغامی F54/55
25 – ژیلا یوسفی – پرتاب دیسک
26 – بتول جهانگیری – پرتاب نیزه کلاس F33/34
27 – تیم ملی گلبال بانوان
28 – امین عبدل پور – ماده 1500 متر مردان
29 – شهلا حدیدی – پرتاب وزنه کلاس F54
30- جواد حردانی – پرتاب نیزه کلاس F37/38
31 – احمد اجاقلو – دوومیدانی – دوی 100 متر
32 – علیرضا مختاری – دوومیدانی – پرتاب دیسک
33 – محمد خالوندی – پرتاب دیسک
34 – امیر خسروانی – دوومیدانی – پرش طول کلاس T12
35 – امیر جعفری – جودو وزن 73 کیلوگرم
36 – فریبا زنده‌بودی – شطرنج
37 – سامان رضی – وزنه‌برداری دسته 107 کیلوگرم
38 – محمدحسین کریمی – شنای 50 مترال کرال سنیه
39 – میکائیل دیانی – دوومیدانی – دوی 5 هزار متر
40- پروین مقدم – پرتاب وزنه کلاس F55
41 – یونس سیفی پور – پرتاب وزنه کلاس F32
42 – فریبا زنده‌بودی – شطرنج

 

 

نظر دهید !!!

نظر شما برای “پیروزی بزرگ ایران در پاراآسیایی: توانستیم!”

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.

قالب وردپرس